Zwierzak Twoja przychodnia

Metoda Dorna

Znalezione obrazy dla zapytania dornova metoda zvirata

 

   TERAPIA MANUALNA METODĄ DORNA DLA ZWIERZĄT

certyfikat 
Dorn Method - Animals, Andrea Dunova

 

Metoda Dorna to delikatna terapia manualna, przeprowadzana w dynamice. Jest to rodzaj osteopatii, a dokładniej osteodynamiki. Realizowana przez naturalny i swobodny ruch, z udziałem pacjenta. Ruch ten omija ochronę mięśni i polega na powolnej manipulacji stawów, kości i kręgów. Przywraca kości i stawy do pozycji fizjologicznej, likwiduje blokady mięśni i powięzi. Terapeuta pracuje wyłącznie rękami. To rodzaj terapii holistycznej, która w prosty i efektywny sposób pomaga w osiągnięciu równowagi w organizmie.
Metoda Dorna jest bezpieczna i dobrze tolerowana przez zwierzęta.

 


Pochodzenie
Metody Dorna

Metoda Dorna jest znana przede wszystkim jako terapia ludzi, jej pochodzenie sięga daleko w przeszłość. Jest stosowana z powodzeniem głównie w Niemczech od ok. 30 lat. Jej twórcą był Dieter Dorn.
Andrea Dunová z Czech, pracująca wiele lat metodą Dorna z ludźmi, ze względu na swoje wykształcenie weterynaryjne opracowała metodologię terapii dla zwierząt. Jest to jedyna terapeutka metody Dorna dla zwierząt, która kompleksowo szkoli swoich uczniów, monitoruje ich pracę i udostępnia dokształcanie.


Dla kogo?

Metoda Dorna jest odpowiednia dla psa każdej wielkości i w każdym wieku.

Można ją stosować u zwierząt zdrowych jako profilaktykę. Powszechnie wykorzystywana jest szczególnie w Czechach dla psów aktywnych, sportowych i użytkowych.

Oczywiście może być wykorzystywana do poprawy zdrowia psów, które nie są aktywne, profilaktycznie i w celu poprawy stanu układu mięśniowo-szkieletowego.

Ma bardzo pozytywny wpływ na psy z dysplazją stawów biodrowych, w schorzeniach kręgosłupa, stawów obwodowych i na wiele innych problemów zdrowotnych.

Dobre efekty obserwujemy również u psów w zaawansowanym wieku, które borykają się zwykle z całym zespołem dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego.

Leczenie trwa około 60 – 90 minut. Właściciel psa jest zawsze obecny podczas zabiegu.


Przeciwwskazania:

Wysoka temperatura, uszkodzenia skóry, uszkodzone mięśnie, złamania, zrośnięte kręgi, nowotwory, ciąża.

Plan dojazdu

Mapa dojazdu